آشنایی با ما

آفرینشگر یک موسسه مردم نهاد می باشد.

موسسه آفرینشگر در راستای تعهد به پیشرفت همه جانبه و توسعه عدالت آموزشی و تربیتی در استان سیستان و بلوچستان ، اهداف، ارزش ها و مأموریت هایی در دست خواهد داشت تا با رویکرد دوطرفه و اعلام نظرات کارشناسی به سندی متعالی و مترقی برای پیشبرد اهداف و آرمان های سازمانی دست پیدا کند. این موسسه در راستای اهداف اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و اسناد بالادستی نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران با روحیه داوطبانه و خیرخواهانه، با استفاده از کمک های مردمی و به صورت مستقل فعالیت خواهد کرد.

فعالیت موسسه آفرینشگر ، در آبان 96 با یه دورهمی چند دبیر آموزش و پرورش و چند دانشجوی رشته پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه زاهدان شروع شد. این جمع در ابتدا به صورت یه کار گروهی خیرخواهانه و داوطلبانه برای 52 نفر از دانش آموزان پیش دانشگاهی بخش نصرت آباد و کورین ( در حاشیه شهر زاهدان ) کلاس کمک درسی و کنکور و مشاوره برگزار کردیم. در اون سال 18 نفر ورودی به دانشگاه داشتیم. ( تا قبل از این قبولی های دانشگاه در این مناطق یک نفر الی 2 نفر بود) و ما برای اولین بار 2 قبولی دختر در دانشگاه فرهنگیان داشتیم که تا قبل از آن هیچ دختری از این مناطق به دانشگاه فرهنگیان راه نیافته بود.(سال تحصیلی 96-97)

در این سال 2 کار با کمک خیرین انجام پذیرفت:

 • پرداخت هزینه آزمون های گاج برای این دانش آموزان
 • خرید کتاب کمک آموزشی و تجهیز دو کتابخانه برای مطالعه دانش آموزان

سال دوم- فعالیت همین رویه ادامه داشت فقط با یک تفاوت که بخشی از حاشیه شمالی شهر زاهدان که منطقه ای غیربرخوردار است هم به محدوده فعالیت ما اضافه شد ( منطقه شیرآباد) و آمار تحت پوشش به 68 نفر رسید و یک کتابخانه محلی در شیراباد برای این منظور هم راه اندازی کردیم. در این سال آمار ورودی های به دانشگاه به 23 نفر رسید و یک نفر پزشک عمومی هم در دانشگاه بیرجند قبولی دادیم. ( سال تحصیلی 98-97)

سال سوم- فعالیت به بخش های دیگر استان سیستان و بلوچستان انتقال یافت. آزمون هماهنگی در 14 مرحله به حضور اساتید و دبیران برتر استان و کشور طراحی شد. یک کتابخانه جدید به کمک خیرین  در بخش کُتیج فنوج مجهز شد. آزمون هماهنگ بین 200 نفر دانش آموزاز مناطق نصرت آباد، کورین ، شیرآباد ، کُتیج ، گشت و مهرستان با همکاری همکاران ، دبیران و فرهنگیان این روستاها با نظم خاصی برگزار می شد. اساتید از اصفهان و مشهد به صورت پروازی جهت بالا بردن سطح علمی دانش آموزان در شهرهای و مناطق فوق حضور می یافتند . ضمن این که اعضای گروه هم در اوقات فراغت کل فرایند آموزشی این دانش آموزان را رسد می کردند.( متاسفانه بدلیل شیوع بیماری کرونا آزمون ها از ابتدای اسفند 99 لغو شد ) و کلاسها و مشاوره ها به صورت مجازی ادامه پیدا کرد. در این سال آمار قبولی های دانشگاه به 24 نفر رسید.

همزمان در اردیبهشت 1399 به فکر تاسیس موسسه افتادیم و اقدام به درخواست از طریق وزارت کشور و خاص استانداری سیستان و بلوچستان کردیم و پروسه اداری آن همچنان در حال طی شدن هست.

 اهم اقدامات انجام شده در سال 1399:

 • برگزاری وبینار شیمی ، زبان انگلیسی ، زیست برای دانش آموزان متوسطه دوم
 • توزیع 500 بسته غذایی اهدایی از طرف مجموع چند خیر در شهرهای زاهدان و سراوان ( قبل از ماه مبارک رمضان)
 • برگزاری مشاوره تلفنی در روزهای شنبه ، سه شنبه و چهارشنبه از ساعت 10 الی 12 موضوع مشکلات کودک و نوجوان
 • تجهیز کتابخانه و اهدای بیش از 2000 جلد کتاب با همکاری پویش رویش جوانه های مشهد به کتابخانه ها و مدارس سطح استان
 • توزیع 200 بسته نوشت افزار در بین دانش آموزان مستعد تحت پوشش
 • برگزاری کارگاههای مجازی فرزند پروری برای خانواده ها و اولیای دانش آموزان تحت پوشش
 • تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های دو دبیرستان در نصرت آباد و فنوج
 • تحت پوشش قرار دادن 60 دانش آموز در کلاسهای مجازی آکادمی آموزش مجازی درس و مرس اصفهان و پرداخت کلیه هزینه های آن ( از بخش فنوج / نصرت آباد / کورین / مهرستان / دشتیاری / زرآباد و حتی قائن در خراسان جنوبی)
 • اهدای 6 دستگاه گوشی موبایل به دانش آموزان برتر و نیازمند به ابزار شرکت در کلاسهای مجازی
 • تهیه 45 عدد مموری و فلش مموری برای رفع مشکل ذخیره سازی موارد درسی دانش آموزان
 • اهدای یک عدد هارد اکسترنال به دبیرستان دخترانه مهرستان برای ذخیره سازی محتوای آموزشی
 • برگزاری کارگاه مجازی مهارت های کسب و کار برای 200دانش آموز متوسطه اول برای توانمند سازی ورود به بازار کار ( این دانش آموزان مهارت هایی مثل فتوشاپ ، رایانه ، تعمیر نرم افزاری کامپیوتر ، معرق ، ویترای ، سفالگری و ... را با توجه به علاقه خود کامل و اصولی یادگرفته اند هم چنین مهارت حسابداری مالی در حد کسب و کار های محلی را همه دانش آموزان فرا گرفته اند)
 • توزیع 100 بسته غذایی بین دانش آموزانی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند و تامین موادغذایی خاص اینگروه از دانش آموزان در اوضاع اقتصادی بسیار سخت است.

خدماتی که به مددجویان ارائه میدهیم

در این بخش تعدادی از خدمات مرسوم که به مددجویان عزیز ارائه میدهیم را معرفی کردیم

Img

تجهیز و توسعه کارگاه ها و آزمایشگاه ها در مدارس

همانطور که می دانید تعلیم و تربیت بنیاد آینده است و برای سرمایه گذاری چه مکانی بهتر از آینده کودکان و جامعه مان وجود دارد. ارتقای کیفیت آموزشی در کشور، مستلزم تجهیز مدارس به فناوری های نوین و آزمایشگاه های مجهز در فضای آموزشی مناسب با سامانه گرمایشی استاندارد است. قابل توجه است که این امر نیازمند سرمایه گذاری سنگین هم نیست زیرا برآوردهای انجام شده نشان می دهد که اغلب مدارس، بخش هایی از تجهیزات آزمایشگاهی را دارند و فقط باید نسبت به رفع کمبودها و اجرای آموزش های ضمن خدمت معلمان برای استفاده از این تجهیزات اقدام شود.

Img

تجهیز و توسعه کتابخانه های مدارس و روستایی

کودکان خود را میان شخصیت کتاب ها پیدا می کنند، آرزوهای شان را در جهان قصه ها دنبال می کنند و به تصورات شان جان می بخشند،اما متأسفانه در بسیاری از روستاهای مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان ،داشتن کتاب های غیردرسی برای کودکان و نوجوانان یک رویا بیش نیست.موسسه افرینشگر با تفکر ایجاد پایگاهی فرهنگی و به منظور وسعت بخشیدن به دنیای کودکان و آشنایی با فرهنگ ها و قومیت های مختلف و بطور کل با هدف فراهم آوردن امکانی برای ابراز وجود و کشف استعداد آنها، ساخت و تجهیز کتابخانه های روستایی را از سال 1398 به فهرست فعالیت های خود افزوده است.

Img

ساخت و تعمیر آموزشگاه های سطح استان

مدرسه بنیادی ترین پایه جامعه است. پس اگر در راه گسترش فرهنگ مدرسه سازی گامی برداریم قطعا بزرگ ترین و شایسته ترین گام را برداشته ایم. در این راستا گرچه خیریه های بسیاری فعال هستند،بنابراین در راه ساخت آینده ای بهتر برای کودکان سیستان و بلوچستان قدم برداشته ایم.همیاران و خیرین ما شبانه روز در تلاشند تا بتوانند سهمی در آینده جامعه بهتر داشته باشند و در این راه از هیچ تلاشی فرو نخواهند گذاشت.

یادمان باشد که انجام کار خیر فقط به داشتن امکانات مالی نیست. همین که تلاش کنیم این فرهنگ ارزشمند را با بیان عمق آن گسترش دهیم افراد زیادی را به این راه سوق داده ایم.

Img

طرح حمایت از دانش آموزان مستعد، یتیم و نیازمند

حمایت از دانش اموزان مستعد، یتیم و نیازمند با هدف شکوفا سازی استعداد تحصیلی و حرفه ای دانش آموزان  با استعداد اما بی بضاعت از سال تحصیلی 1398- 1397 شروع به کار نموده است. تاکنون حدود 260 دانش آموز مستعد در سطح استان  تحت پوشش این طرح  به تحصیل می پردازند. دانش آموزان بورسیه از حمایت های کمک درسی و کمک معیشتی برخوردار هستند.

اقدامات این طرح به شرح ذیل است:

برنامه ریزی و هدایت تحصیلی برای دانش آموزان تحت پوشش دارای استعداد برتر در دوره های مختلف تحصیلی

کمک به حفظ سلامت دانش آموزان تحت پوشش از طریق تأمین هزینه های درمانی

ارائه خدمات معیشتی به دانش آموزان تحت پوشش و خانواده آنان

کمک به تأمین لوازم التحریر، پوشاک و مواد غذایی مورد نیاز دانش آموزان تحت پوشش

تهیه ابزار شرکت در کلاسهای مجازی ( گوشی موبایل یا تبلت ) برای دانش آموزان تحت پوشش

تشکیل کلاسها و دوره های مشاوره مجازی برای دانش آموزان تحت پوشش

تامین کتب کمک آموزشی برای دانش آموزان تحت پوشش

روش های حمایت از ما

روش های حمایت از ما می تواند بیشتر از موارد زیر باشد و شما عزیزان می توانید از هر طریق ممکن ما را برای خدمت رسانی بیشتر حمایت کنید

 • اهدای هدایای به دانش آموزان

  شما می توانید با اهدای هدیه هایی به دانش آموزان استان ، انگیزه شان را برای ادامه تحصیل افزایش دهید.

 • پرداخت کمک های مالی

  شما می توانید با پرداخت های الکترونیکی و یا دریافت صندوق صدقات با واریز  وجوهات خود ، ما را در  اجرای برنامه هایمان یاری کنید.

 • تدریس و آموزش مهارت

  شما می توانید در زمینه آموزشی و یا کهارتی که دارید برای توسعه آموزش و مهارت دانش آموزان ما را یاری کنید.

پروژه و کمپین های اخیر

پروژه ها به منظور جمع سپاری مالی و شفافیت عملکرد ایجاد شده
شما میتوانید با پرداخت مبالغ خود در پیشرفت پروژه ها سهیم باشید

خرید دستگاه فتوکپی

مانده: 160,000,000 ریال
shape
 • مبلغ پروژه: 160,000,000 ریال
 • تعداد: 0
 • میزان پیشرفت 0%
مشارکت در پروژه

تهیه گوشی موبایل و تبلت

مانده: 1,568,453,000 ریال
shape
 • مبلغ پروژه: 1,600,000,000 ریال
 • تعداد: 10
 • میزان پیشرفت 2%
مشارکت در پروژه

تماس با ما

شما می‏‌توانید برای ارائه رهنمودها، طرح نظرات و دیدگاه‌ها، کسب اطلاعات و آشنایی بیشتر، با روش‌های زیر با ما تماس برقرار نمایید:

شعبه مرکزی

آدرس

زاهدان - بلوار جمهوری

تلفن

...

سامانه پیامک

...

پست الکترونیک

...

برای آسان شدن کمک رسانی، اپلیکیشن اندرویدی نیکوکار را نصب کنید